profesionalove.net
lidé
facebook
Katalog firem a odborníků - Lidé - Služby a řemesla

Klára Juříková


Poskytuji profesionální obousměrné překlady angličtiny a korektury češtiny. Provádím obousměrné překlady a pravopisné, gramatické i stylistické české korektury beletrie, článků, návodů, obchodní korespondence, firemních a propagačních materiálů, odborných prací a webů.

Obousměrné překlady angličtiny a korektury češtiny

  • Nabízím precizní překlad angličtiny
  • Poskytuji gramatické a stylistcké korektury češtiny
  • Spolupracuji s rodilými mluvčími

 

Klára Juříková - Obousměrné překlady angličtiny a korektury češtiny

 

Dlouhodobě spolupracuji s předními dabingovými studii na zakázkách pro klienty jako např. Nova, Česká Televize, Disney Channel, National Geographic, UPC, CBS, Kinosvět a další, pro které jsem překládala televizní pořady a texty z oboru umění, vědy a techniky, medicíny, historie, kultury, životního stylu, kulinářství, cestopisů, přírody a vesmíru atd …

Dále mám několikaletou praxi s obousměrnými překlady obchodní korespondence, firemních a propagačních materiálů a pravopisnými, gramatickými i stylistickými českými korekturami článků, odborných prací a webových stránek.

Odborné vzdělání jsem získala studiem anglického jazyka a literatury a českého jazyka a literatury na Karlově Univerzitě v Praze se zaměřením na překlad včetně uměleckého překladu prózy. Absolvovala jsem tři roky výuky angličtiny na soukromé jazykové škole Bee's Knees English a jsem držitelkou jazykového certifikátu pro úroveň C1.

 

Reference:

Naše studio spolupracuje se slečnou Juříkovou pravidelně. Dělá pro nás překlady jak z angličtiny do češtiny, tak z češtiny do angličtiny, z textu i z odposlechu. S její prací jsme velmi spokojeni, pracuje rychle, vyjde nám vstříc i s urgentními termíny. Zvládá odborný i umělecký překlad, dokáže zachovat povahu textu a je velmi přesná. Její práci můžu vřele doporučit.

Lucie Haviárová, BÄR s.r.o., bar@bar-sro.com

S překladatelkou Klárou Juříkovou spolupracuje naše dabingové studio dlouhodobě. Podílela se na překladu více než 10 televizních pořadů jako např. Girls Next Door, Doctor 90210, True Hollywood Stories, Duck Dynasty a dalších. Proto ji můžeme vřele doporučit.

Ing. Alena Kyralová, DW Agentura, s.r.o., kyralova@dwagentura.cz

Klára Juříková navštěvovala mé semináře v době jejího studia na Karlově Univerzitě. Kláru mohu nadšeně doporučit jako překladatelku nejen pro její cít pro správné užití jazyka, ale také její snahu najít skrytý význam za slovy, což ukazuje její vášeň pro přesné a originální vyjádření konkrétní myšlenky. Jako rodilý mluvčí, který pro překlad své knihy z angličtiny do češtiny pracoval s několika překladateli, považuji toto odhodlání k vyjádření jazyka pomocí hledání přesného slova, které vyjadřuje konkrétní myšlenku, jako jednu z nejdůležitějších kvalit dobrého překladatele. Mohu ji sebevědomě doporučit pro jakýkoli projekt, protože vím, že její vášeň pro jazyk zajistí její odhodlání pro jakýkoli zadaný úkol.

(přeloženo z angličtiny)

Craig Morgan M.A., Karlova Univerzita, morgan.craig@volny.cz
 
 

Kontakt

www.jurikova.cz

777 112 331
klara@jurikova.cz


http://www.jurikova.cz


Poslední aktualizace:
31.3.2015 13:12:00
Profesionálové.NET je katalog firem a odborníku ve svém oboru. Nabízíme seznam firem, profesionálů a služeb, ve kterém můžete prezentovat zdarma.